1000 angelų Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui

Mokinių ir menininkų dovana Lietuvai – tūkstantis angelų

Dailininkų sąjungos galerijos, esančios Vokiečių gatvėje, vitriną prieš Kalėdas papuošė tūkstantis angelų, kuriuos iš baltos vilnos sukūrė mokiniai, studentai, dailės ir technologijų mokytojai, dėstytojai, profesionalūs menininkai, tekstilės meno mėgėjai. Šis bendras jaunųjų talentų ir profesionalių menininkų darbas – tai dovana kalėdiniam Vilniui ir Lietuvai, šiemet mininčiai valstybės vardo tūkstantmetį.

Kiekvienas angelas pažymėtas jį sukūrusio autoriaus vardu. Daugiausia angelų sukūrė mokyklų ir gimnazijų mokiniai, vadovaujami technologijų ir dailės mokytojų. Mokiniai angelus kūrė kaip kalėdines dovanas savo šeimų nariams, dėl to po parodos jų sukurti angelai parkeliaus į mokinių namus.

Angelus kūrė: Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus pedagoginio universiteto studentai, dėstytojai, Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Lakštingala“, Viršuliškių vidurinės, Kaišiadorių rajono Žiežmarių vidurinės, „Genio“ pradinės mokyklos, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos ir pagrindinės mokyklos, sostinės Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos, „Spindulio“ pagrindinės mokyklos, Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Mikalojaus Daukšos vidurinės, Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos, sostinės Emilijos Pliaterytės pagrindinės mokyklos, Salomėjos Nėries gimnazijos, Karoliniškių gimnazijos, Šeškinės vidurinės mokyklos ir Všį mokymo centro „Mes esame“ mokiniai ir mokytojai.

Kaip prisipažįsta idėjos autorė ir akcijos koordinatorė, Vilniaus dailės akademijos Tekstilės katedros vedėja Eglė Ganda Bogdanienė, noras meniniame projekte suvienyti aukštąsias, profesines, pagrindines ir vidurines mokyklas, gimnazijas, dienos centrus, ikimokyklines įstaigas, gimė prieš 3-4 metus. Tuo metu sumanymas Arkikatedros aikštėje sukurti milžinišką tekstilinių gėlių kilimą dėl finansavimo trūkumo neišsipildė, bet ryšiai su iniciatyviais ir kūrybingais mokytojais, mokiniais, studentais, dėstytojais, kūrybinių grupių nariais liko. Ilgainiui gimė kūrybinės akcijos „1000 angelų Lietuvai“ idėja, išsipildžiusi, kaip sako idėjos autorė, dėl žmonių geranoriškumo.

„Mūsų kūrybinės akcijos angelas – laisva, individuali kūrėjo interpretacija. Pasirodė, kad vaikų vaizduotėje angelais gali tapti senelis ar mielas augintinis – šunelis, paukštis ir katinas. Savo fantazija akcijos dalyviai pranoko organizatorių lūkesčius. Kolekcijoje – nuo apibendrintų, monumentalių, pusiau abstrakčių formų iki juvelyriškai išveltų realistinių figūrėlių, – sako menininkė E.G. Bogdanienė. – Graikiškai „angelos“pasiuntinys, žinios nešėjas. Prieš 1000 metų žinia apie Lietuvos egzistavimą buvo siejama su vyskupo Šv. Brunono – Rytų Europos krikštytojo – žūtimi. Šiandiena siekiame, kad mūsų sparnuota tūkstančio angelų žinia apie Lietuvą būtų šviesi ir geranoriška“.